2018/2019. Tanév rendje

Dátum Nap Esemény
július 1.-
augusztus 31.
minden szerda
9-13h között
Beiratkozás nappali és esti tagozatra (folyamatos)
augusztus 23. csütörtök Javító és osztályozóvizsgázók konzultációja (9h-15h)
augusztus 27.-
augusztus 28.
hétfő –
kedd
Osztályozó és javítóvizsgák
(írásbeli és szóbeli)
augusztus 29. szerda Osztályozó értekezlet
augusztus 31. péntek Tankönyvosztás 9. évfolyamon
Szülői értekezlet 9. évfolyamon 16h
szeptember 3. hétfő Első tanítási nap nappali tagozaton
Tanévnyitó ünnepség 8h
Osztályfőnöki órák (3 óra)
Tankönyvosztás 10.-12. évfolyamon
szeptember 4. kedd Első tanítási nap az esti tagozaton
szeptember 10. hétfő Szülői értekezlet (11. évfolyam)
szeptember 11. kedd Szülői értekezlet (10. évfolyam)
szeptember 17. hétfő Szülői értekezlet (12. évfolyam)
szeptember 21. péntek Gólyakirándulás
október 8. hétfő Megemlékezés az Aradi-vértanúkról (október 6.)
október 13. szombat Átütemezett munkanap (október 22. kedd)
Különbözeti vizsgák minden tagozaton és évfolyamon (írásbeli és szóbeli)
Halasztott osztályozóvizsgák minden évfolyamon    (írásbeli és szóbeli)
október 15. –
október 29.
Őszi írásbeli érettségi vizsgák
október 19. péntek 56-os megemlékezés sírkert látogatás (október 23.)
október 26. péntek Őszi szünet előtti utolsó tanítási nap
október 27.-
november 4.
Őszi szünet
Nemzeti ünnep (november 1.)
november 5. hétfő Őszi szünet utáni első tanítási nap
november 7.-
november 8.
szerda –
csütörtök
Nyílt napok
november 10. szombat Átütemezett munkanap (november 2. péntek)
Pályaorientációs nap
november 12. hétfő Fogadóóra 17h – 19h
november 19. –
november 23.
hétfő –
péntek
Őszi szóbeli érettségi vizsgák
december 1. szombat Átütemezett munkanap (december 24. hétfő)
Hajós Alfréd nap
december 20. csütörtök Osztályozóvizsga értesítők kiküldése
december 21. péntek Téli szünet előtti utolsó tanítási nap
december 22. –
január 2.
szombat –
szerda
Téli szünet
Nemzeti ünnep (december 25.-26, január 1.)
január 3. csütörtök Téli szünet utáni első tanítási nap
január 9. –
április 26.
Tanulók fizikai állapotának és edzettségének vizsgálata
január 14. –
január 18.
hétfő –
péntek
Nappalis osztályozóvizsgák
január 14. –
január 16.
hétfő –
szerda
Kisérettségi írásbeli a 12. évfolyamon (történelem, matematika, idegen nyelvek)
január 19. szombat Nyolcadikosok központi írásbeli felvételi vizsgái
január 22.-
január 24.
kedd –
csütörtök
Estis osztályozóvizsgák
január 23. szerda Osztályozó értekezlet nappali 9.-12. évfolyam
január 24. csütörtök Osztályozó értekezlet esti 10.-12. évfolyam
január 24. csütörtök Nyolcadikosok pótló központi írásbeli felvételi vizsgái
január 25. péntek Az első félév vége
február 1 –
február 15.
Érettségi jelentkezések véglegesítése
február 1. péntek Félévi értesítők kiosztása
február 4. hétfő Szülői értekezlet 17h
február 13. szerda Szalagavató főpróba
február 15. péntek Szalagavató
február 25. hétfő A kommunizmus áldozatainak emléknapja
március 9. szombat Szóbeli felvételi elbeszélgetés
március 14. csütörtök Megemlékezés az 1848/49-es forradalomról és szabadságharcról (március 15.)
március 15. péntek Nemzeti ünnep
március 18. hétfő Fogadóóra 17h – 19h
április 10. szerda Kovács Pál Sportnap
április 12. kedd Holocaust-emléknap (április 16.)
április 15. –
április 17.
hétfő –
szerda
Kisérettségi szóbeli a 12. évfolyamon (magyar nyelv és irodalom, történelem,  idegen nyelvek)
április 17. szerda Tavaszi szünet előtti utolsó tanítási nap
április 17. szerda Osztályozóvizsga értesítők kiküldése 12. évfolyamon
április 18.
április 23.
csütörtök –
kedd
Tavaszi szünet
április 24.-
április 26.
szerda –
péntek
Igazgatói szünet
április 29. hétfő Tavaszi szünet utáni első tanítási nap
április 29. –
április 30.
hétfő –
kedd
Nappalis és estis osztályozóvizsgák 12. évfolyamon
május 1. szerda A munka ünnepe
május 2. csütörtök Utolsó tanítási nap a 12. évfolyamon
12-es osztályozó értekezlet
május 3. péntek Ballagás
május 6. –
május 24.
Írásbeli érettségi vizsgák
május 6. hétfő 9.-11. évfolyamon tanítás nélküli munkanap (magyar nyelv és irodalom írásbeli)
május 7. kedd Kisérettségi matematika írásbeli 9.-11. évfolyamon
május 17. péntek Osztályozóvizsga értesítők kiküldése 9.-11. évfolyamon
május 29. szerda Országos kompetenciamérés a 10. évfolyamon
május 31. péntek NETFIT mérés eredményeinek feltöltése
június 4. kedd Nemzeti összetartozás napja
június 4.-
június 7.
kedd –
péntek
Nappalis és estis osztályozóvizsgák 9.-11. évfolyamon
Különbözeti vizsgák minden tagozaton és évfolyamon (írásbeli és szóbeli)
június 5.-
június 13.
Emelt szintű szóbeli érettségi vizsgák
június 10. hétfő Pünkösd
június 13. csütörtök Osztályozó értekezlet 9.-11. évfolyam
június 14. péntek Utolsó tanítási nap a 9.-11. évfolyamon
június 17. –
június 28.
Szóbeli érettségi vizsgák
június 18. kedd Tanévzáró ünnepség
Bizonyítványok kiosztása
június 21. péntek Beiratkozás 9. évfolyamra
június 28. péntek Tanévzáró testületi értekezlet
június 29. –
augusztus 31.
Nyári szünet